top of page
Sea Turtle

TERRA Blog, Biyoloji ve Genetik Topluluğu tarafından düzenlenen ve yürütülen bir popüler bilim sayfasıdır. Biyogen'in Ekoloji Alt Grubu tarafından başlatılıp şimdilerde Biyogen altında devam eden ve bu ekiplerin üyelerince yürütülmüş olan sayfamız  biyolojinin birçok alanıyla ilgili düzenli yazı çıkartılan bir bilim sayfası hâlini almıştır. Sayfanın yazar, editör, ve tasarım işlerinin tamamı öğrenci topluluğumuz tarafından yapılmakta ve düzenli olarak yazılar çıkartılmaktadır.

     Alt gruplarımız enerjisini üyelerinin ilgisinden ve heyecanından, gücünü eşitlikçi yapısından almaktadır. TERRA Blog da Ekoloji Alt Grubu'nun bu enerjisinin ve ilgisininin eserlerinden biri olarak düzenli aralıklarla birbirinden değerli içerikler çıkartarak kısa sürede popüler bir bilim sayfası haline gelebilmiştir.

    TERRA'nın kuruluş amacı; üyelerimizin araştırdıkları güncel veya ilgi çekici konulardan oluşturdukları yazıları veya çevirileri bir sayfada yayınlayarak toplumda biyolojiye dair merakın ve bilincin artmasını sağlamak, erişilebilir bir arşiv oluşturabilmek ve aynı zamanda Biyogen ile ilgili gelişmeleri paylaşabilmektir. Topluluk üyelerimiz zamanın geçmesiyle beraber sayfaya olan ilgi ve üyelerimizin araştırmaya olan merakını görerek yayınlanan yazıların konu aralığını genişletmiş ve yalnız ekoloji değil biyolojinin birçok alanıyla ilgili gelişmelerin ve ilgi çekici konuların yazı ve/ya çevirilerinin bulunduğu bir sayfa haline getirmişlerdir.

 

TERRA Blog hakkında daha fazla bilgi alabilmek ve yeni içeriklerin yayınlanma zamanı, konusu gibi gelişmeleri takip edebilmek için Instragram hesabımızı takip edebilirsiniz. 

bottom of page